Nový zber 2022/2023

Milí priatelia a fanúšikovia kvalitného extra panenského olivového oleja
DonLope.
Tak a zase po roku, srdečne pozdravujeme z Andalúzie, z pobrežia Costa del Sol. Od nášho majstra Antonia Lopez sme dostali informáciu, že olej sa pripravuje už aj pre Vás, našich verných zákazníkov.
Nový, čerstvý extra panensnký DonLope, privezieme na Slovensko v druhej polovici januára 2023. Samozrejme, ako minulé roky tak aj tentokrát, náš olej bude z prvého lisu - skorého zberu. Kvôli nízkemu množstvu zrážok, aj tento rok sa v oblasti Priego de Córdoba prvý skorý zber oleja začal až v druhej polovici novembra a olej bude pripravený na expedíciu v druhej polovici decembra.
Tohtoročné horúčavy a extrémne sucho zredukovali produkciu olivového oleja v sezóne 2022/2023 takmer o tretinu. Slabé zrážky počas jarných mesiacov spôsobili, že vodné rezervoáre boli menej naplnené než zvyčajne a navyše, vysoké teploty v regióne zasiahli olivovníky v čase, keď boli v plnom kvete. Nakoľko sa olivy pre výrobu EPOO Donlope pestujú iba ekologickým spôsobom, zavlažovanie v oblasti dedinky El Cañuelo cez rezervoáre nebolo možné, keďže umelé zavlažovanie nie je pri ekologickom pestovaní povolené.
Druhým dychom treba doplniť, že práve odrody olív nášho oleja v oblasti Priego de Córdoba - Hojiblanca, Picual a Picudo - sa kvôli dodržaniu vysokej kvality a autenticite oleja z tejto oblasti striktne nezavlažujú.
Španielsko je najväčším producentom olivového oleja na svete. Až 50-percentný výpadok úrody v niektorých oblastiach zatlačil na ceny a odštartoval ich raketový rast na komoditných burzách.
Antonio Lopez nás informoval, že dnes ešte nechce a ani nevie informovať o konkrétnych cenách oleja, ale začiatkom januára určite. Momentálne sú podľa jeho slov ceny veľmi vysoké, ale začiatkom roka, po dohode výrobcov oleja s lokálnou vládou autonómnej oblasti Andalúzia o kompenzáciách extrémneho sucha majú ceny klesnúť...takže, držíme palce.
Užite si čerstvosť, intenzitu chuti a vlastnosti, ktoré ponúka náš extra
panenský olivový olej DON LOPE z novej úrody 2022/2023.
Rezervujte si náš EPOO Donlope -tradičný v 0,25l, 0,75l, 2l, 5l baleniach , alebo ekologický v 0,75l sklenených fľašiach, alebo tradičný DonLope vo zvýhodnenej cene 6 x 0,75 l , 3 x 5L , 6 x 2L prostredníctvom našej FB stránky Olivový olej z Andalúzie alebo ideálne emailom na info@olejolivovy.sk.
Vaša objednávka bude nezáväzná, bez platby vopred. Začiatkom januára 2023 po zverejnení cien nám potvrdíte vašu objednávku a až potom Vám zašleme inštrukcie k platbe.
Prosíme Vás, aby ste si objednávali množstvo na 12 mesiacov dopredu, lebo podľa odhadov, bude množstvo extra panenského DonLope zo skorého zberu obmedzené, v budúcom roku 2023 doobjednávka oleja zo skorého zberu asi nebude možná.
Ďakujeme.
Späť do obchodu