Extra panenský olivový olej Donlope 5 L nefiltrovaný ZBER 2023/2024

100 % extra panenský olivový olej Donlope.

Čistá „olivová šťava“, za studena extrahovaná z najkvalitnejších olív, zozbieraných zo stromu v ich optimálnom čase dozrievania, lisované v ten istý deň, konzervované v nerezových nádržiach za ideálnych teplotných podmienok bez kontaktu so vzduchom a svetlom. Balené na rovnakom mieste.

 

Pôvod

Španielsko

Región

Andalúzia

Odroda

picuda, picual, hojiblanca

Kvalita

Extra panenský

Acidita

 

Peroxidy

 

K 232

 

K 270

 

Zber

November 2023

Objem

5 l

Výrobca

Donlope Servicios Generales SL, B-88321559 - Calle Llana, 5, 14814 El Cañuelo, Priego de Córdoba

€69,90 / ks
Objednané

Kombinácia odrôd picual, picuda a hojiblanca dodáva tomuto oleju výbuch variety neopakovateľných chutí. Odroda picual je charakteristická svojimi trávnato – rajčinovými tónmi, vysokou ovocnosťou a intenzitou. Odroda picuda  ponúka vysoký obsah vitamínu E a kyseliny linolovej.  Hojiblanca  ponúka obrovskú škálu chutí nedávno pokosenej trávy a rôznych druhov ovocia. Je mimoriadne jemná a mierne slaná.

Olej nefiltrovaný je trochu viac nazelenalej farby, má vyššiu hustotu, silnejšiu arómu a výraznejšiu pikantnosť. Nefiltrovaný extra panenský olivový olej sa používa výhradne v studenej kuchyni alebo pri varení pri nízkych teplotách. NIKDY NIE V TEPLEJ KUCHYNI !!! 

Nefiltrovaný olivový olej je najlepšie kupovať priamo u výrobcu, alebo od dodávateľa ktorý garantuje čerstvosť. Náš nefiltrovaný  olej je vyrobený v novembri 2022.

U takéhoto oleja máte istotu, že je čerstvý a musí byť vyrobený z aktuálneho zberu. A okamžite po zbere a vylisovaní ide do predaja. No a z toho vlastne aj vyplýva, prečo v našich končinách nie je možné ( alebo len výnimočne) kúpiť nefiltrovaný olivový olej.

Takže aký olej si vyberiete ?  Užite tento výnimočný olej u nás priamo od dodávateľa, ktorý garantuje kvalitu certifikátom z najnovšieho zberu. Certifikát si môžete skontrolovať na hlavnej stránke.

Rozdiel medzi filtrovaným a nefiltrovaným olejom nie je v chuti veľký. Nefiltrovaný býva viac pikantný, s výraznejšou olivovou chuťou. Tak isto nie je veľký rozdiel v zdraviu prospešných látkach.

Kód Kód: 16
Meno značky: DonLope
Kategória: OLIVOVÝ OLEJ
Záruka: 1 rok

Výrobca : Donlope Servicios Generales SL, B-88321559 - Calle Llana, 5, 14814 El Cañuelo, Priego de Córdoba

Späť do obchodu